ZAJĘCIA MASTERS ŚRODY Z LEGIA SWIMMING SCHOO... PRAWY BRZEG - PRAGA PÓŁNOC

AKTUALNOŚCI

2021-11-15 14:12

Rekord Polski w KRÓLEWSKIM stylu

Autor: Legia Swimming Schools Fot. Kamciography

 

REKORD POLSKI W KRÓLEWSKIM STYLU 

W miniony piątek we Wrocławiu odbył się „XXXII Memoriał Marka Petrusewicza”. Do rywalizacji sportowej zgłoszono 800 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 47 klubów z Polski oraz Europy.

 

Reprezentant Legii Warszawa JAN KOZAKIEWICZ zwyciężył dwukrotnie na dystansie 50 m i 100 m stylem klasycznym. Na 100 m wynikiem 57,80 ustanowił nowy REKORD POLSKI. Jan jako pierwszy Polak złamał barierę 58 sekund na tym dystansie.

 

Nagroda główna w tej konkurencji w kategorii mężczyzn wynosiła 3000 zł, gdyż była dodatkowo premiowana (wyścig memoriałowy/ patronacki), natomiast wśród kobiet zaledwie 500 zł. Jan chcąc zwrócić uwagę na jeden z powszechnie występujących społecznych problemów, a mianowicie równouprawnienie kobiet i mężczyzn, podzielił się swoją nagrodą z RENSHAW MOLLY reprezentującą klub sportowy Loughborough NC, która ustanowiła Rekord Memoriału. Jankowi i jego Trenerowi gratulujemy nie tylko wyników, ale również wrażliwości, postawy i zachowania w duchu FAIR PLAY.

 

Warto wspomnieć również, iż poprzedni Rekord Polski należał do Jana Kałusowskiego reprezentującego barwy MKS Trójki Łódź, wynosił 58,10 i został ustanowiony w grudniu 2020 roku.

 

Jan na co dzień trenuje pod okiem Krzysztofa Janasa. Ich współpraaowocowała w maju 2021 roku uzyskaniem minimum Olimpijskiego na Igrzyska w Tokio 2

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SWIMMING SCHOOLS
Zasięg Legia Swimming Schools

Liczba zawodników: 310

Liczba lokalizacji: 4

Liczba grup: 35

Legia Swimming Schools na YouTube