N A U K A

NAUKA PŁYWANIA

KONIKI MORSKIE

Zajęcia przeznaczone dla przedszkolaków, czyli dzieci w wieku 3-6 lat. Grupę koników morskich tworzą zawodnicy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z pływaniem. Głównym celem szkolenia jest oswojenie dziecka z wodą oraz nauczenie bezpiecznych zachowań w środowisku wodnym. Dzieci uczą się poprawnego ułożenia na brzuchu, plecach, prawidłowej pracy nogami. Wykonują skoki do wody i poznają podwodny świat podczas nurkowania. Z czasem doskonalą pracę nóg pływając z różnymi przyborami oraz samodzielnie na plecach i brzuchu.

3-6 lat

KREWETKI

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6-9 lat, które zaczynają swoją przygodę z pływaniem jak również kontynuują następny etap szkolenia. Celem zawodników jest doskonalenie prawidłowego ułożenia w wodzie na plecach i brzuchu oraz doskonalenie poprawnej pracy nóg. Następnie nauka i doskonalenie prawidłowego pływania stylem grzbietowym oraz poznanie podstawowych elementów techniki stylu dowolnego. Dzieci na zajęciach dobrze się bawią, nurkują i skaczą.

6-9 lat

SZCZUPAKI

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 8-15 lat, które pływają stylem grzbietowym oraz dowolnym. „Szczupaki” znają podstawy stylu motylkowego, samodzielnie wykonują skok do wody, potrafią wykonać skok na główkę z murka. Celem zawodników jest doskonalenie pływania stylem dowolnym, grzbietowym. Nauka i doskonalenie pływania stylem motylkowym i klasycznym. Nauka i doskonalenie nawrotów oraz skoku startowego ze słupka. Na zajęciach pojawiają się zadania treningowe mające na celu zwiększenia wytrzymałości, siły i szybkości.

8-15 LAT